Terapia linii czasu

Nie możesz odnaleźć swojego miejsca? Czujesz, że coś „ciągnie Cię w dół”? Nie radzisz sobie z codziennością? Często przyczyną tego typu problemów są negatywne emocje, które ograniczają nasz potencjał i hamują rozwój. Każdą negatywną emocję, z którą masz do czynienia odczułeś kiedyś po raz pierwszy. W Terapii Linii Czasu docieramy do pierwotnej przyczyny emocji i uwalniamy się od niej. Proces przebiega w umyśle nieświadomym.

Linia czasu jest sposobem w jaki ludzie przechowują i utrwalają własne wspomnienia. Dzięki temu jesteśmy w stanie przeszłe wspomnienia od marzeń o przyszłości. Linia czasu umożliwia zmianę w krótkim czasie dużej liczby wspomnień.

Ponadto nasze zachowanie jest determinowane decyzjami, które podjęliśmy w przeszłości. Bez względu na to, czy mają one charakter świadomy czy nie, określają sposób, według którego działamy obecnie. Nasze decyzje są przechowywane na linii czasu i dzięki temu uzyskujemy do nich dostęp.

Terapia Linii Czasu (Time Line Therapy) – jest koncepcją tego jak działa podświadomość oraz zestawem praktycznych metod służących uwalnianiu od negatywnych emocji. Głównymi elementami TLT są:

  • odkrywanie lokalizacji i kierunku Linii Czasu,
  • odkrywanie pierwotnej przyczyny dla negatywnej emocji lub ograniczającej decyzji,
  • uwalnianie od negatywnych emocji – jeżeli w przeszłości masz niedomknięte sprawy, które mogą powodować negatywne emocje obecnie takie jak: gniew, smutek, strach, zranienie, poczucie winy
  • usuwanie ograniczających decyzji („nie jestem wystarczająco dobry”, „nie potrafię zarobić odpowiednich pieniędzy” itp.),
  • praca nad przyszłością, określanie celów.

 

Terapia Linii czasu to jednorazowe spotkanie trwające około 4-5 godzin

 

Sprawdź wolne terminy:

zadzwoń: 662-237-772

napisz: rafal.foss@sempergo.pl