Nałogi

Jest mnóstwo substancji oraz zachowań, które uzależniają. Jednak przyczyny po stronie podświadomości są takie same. Głównym założeniem terapii jest to, że każde zachowanie ma pozytywną intencję, zatem w każdym nałogu, czy uzależnieniu tkwimy ponieważ pozwalają nam one zaspokoić jakąś potrzebę, pragnienie.

Zastanawiające jest to, że osoby które pozbyły się jakiegoś uzależnienia szybko wpadają w inne. Osoba rzucająca palenie nagle zaczyna zbyt dużo jeść i tyje, niepijący po terapii alkoholowej zaczyna przygodę z hazardem itp. Dzieje się tak dlatego, że podświadomość nie lubi próżni i jedne zachowania zastępuje innymi, nie zawsze korzystnymi dla nas.

Podczas terapii indywidualnej z zastosowaniem hipnoterapii uwalniamy od nałogów i uzależnień, zastępując je zachowaniami, które będą nam sprzyjać; terapia uzależnień w hipnozie polega między innymi na zastąpieniu podświadomej, pozytywnej intencji wynikającej z nałogu, innym zachowaniem.

Ponadto terapia obejmuje “wykasowanie” wszystkich wspomnień odpowiedzialnych za uzależnienie, pracujemy na bardzo głębokich poziomach podświadomego umysłu, w niezwykle emocjonalnym procesie. Nawet jeśli postrzegasz siebie jako “twardego” człowieka, to licz się z tym, ze prawdopodobnie poleją się łzy, a na pewno – emocje będą na poziomach, jakich do tej pory może nawet nie odczuwałeś/łaś.

Najczęściej spotykane uzależnienia, z którymi możesz przyjść:

– alkoholizm,
– nikotynizm,
– lekomania,
– narkomania,
– seksoholizm,

– tanoreksja,
– zakupoholizm,
– hazard,
– uzależnienia żywieniowe,
– uzależnienia od multimediów.

Sprawdź wolne terminy:

zadzwoń: 662-237-772

napisz: rafal.foss@sempergo.pl