Gabinet Hipnozy i Hipnoterapii Rafał Foss

Dlaczego warto nauczyć się hipnozy?

Chociaż dla wielu osób uznawana jest za bujdę, to aktualnie należy ona do jednych z najszybszych form pomocy terapeutycznej i z powodzeniem wykorzystywana jest, chociażby przez czołowych sportowców z pierwszych stron gazet. Hipnoza wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z nadprzyrodzonymi mocami – jest to jedna z niekonwencjonalnych metod terapeutycznych. Zastanawiasz się, czy i dlaczego warto nauczyć się hipnozy? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym podajemy przykładowe korzyści praktykowania hipnoterapii.

Dlaczego warto nauczyć się hipnozy – zalety hipnoterapii

Według opinii doświadczonych praktyków osoby wyszkolone w tej dziedzinie stają się o wiele skuteczniejsze w tym, co robią, czyli w pomaganiu i leczeniu innych. Hipnoza może być stosowana w wielu obszarach, m.in. w przypadku ciężkich przeżyć osobistych i traum, uzależnień (papierosy, alkohol, narkotyki, hazard, internet itd.), lęków i nerwic, fobii, kompulsji, depresji, zaburzeń odżywiania, wypalenia zawodowego oraz wielu innych problemów. Terapia może być także stosowana do wyzwalania pożądanych stanów emocjonalnych i zasobów, usuwania niepożądanych wspomnień z przeszłości oraz kreowania własnej przyszłości.

Jest to nie tylko bezpieczna, skuteczna i trwała, ale również przyjemna metoda terapii zarówno dla terapeuty, jak i osoby poddawanej terapii. Jest to także ciekawa ścieżka rozwoju, która otwiera nowe, fascynujące możliwości. W związku z tym, że powinna być ona stosowana wyłącznie przez uprawnionych i właściwie wyszkolonych profesjonalistów, którzy zostali wyedukowani w tym zakresie i działają w ramach swoich kompetencji zawodowych, to każda osoba zainteresowana tego rodzaju terapią powinna odbyć odpowiednie szkolenie. Zajęcia prowadzone są w formie dostosowanej do potrzeb uczestników, kładąc równie duży nacisk na teorię, co na praktykę. Podczas szkolenia jesteś pod stałym fachowym okiem prowadzącego. Dziś ta pilnie strzeżona wiedza, zarezerwowana jedynie dla nielicznych jest dostępna dla Ciebie na wyciągnięcie ręki.

Masz pytania?
Informacje i rezerwacja terminów

Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na Twoje pytania
i pomóc Ci znaleźć odpowiednią ścieżkę

Skontaktuj się z nami

Wysyłając wiadomość akceptujesz politykę strony
© 2023 Projekt strony internetowej wykonany przez: az.pl