Gabinet Hipnozy i Hipnoterapii Rafał Foss

Prawda o hipnozie regresyjnej

Istnieje wiele technik hipnoterapeutycznych, a jedną z nich jest tak zwana hipnoza regresyjna. Polega ona na pracy z pamięcią. Umożliwia w szybki i celny sposób dotarcie pamięcią do źródeł problemu, którym zazwyczaj są konkretne wydarzenia i emocje z przeszłości. Zastanawiasz się, co to jest hipnoza regresyjna i jak wygląda sesja? Czytaj dalej!

Co to jest regresja?

W celu zrozumienia sensu hipnozy regresyjnej należy zrozumieć pojęcie regresji. W psychologii regresję definiuje się jako powrót do zachowań charakterystycznych dla wcześniejszych okresów rozwojowych. Jest to relatywnie nieskomplikowany nieświadomy mechanizm obronny. Powrót może objawiać się na płaszczyźnie emocjonalnej, np. poprzez powrót do rozwojowo mniej dojrzałych sposobów funkcjonowania psychicznego.

Hipnoza regresyjna – co to?

Hipnoza definiowana jest jako stan prawidłowo funkcjonującego umysłu, w którym uwaga danej osoby jest skoncentrowana na określonych bodźcach przy jednoczesnym ograniczeniu świadomości bodźców pochodzących spoza obszaru zogniskowania uwagi. Hipnoza regresyjna to zatem stan, który ma pomóc w przypomnieniu sobie wydarzeń z przeszłości. W moim podejściu do tego procesu, które stosuję w gabinecie, osoba poddana regresji doświadcza jej z perspektywy obserwatora , co pomaga w analizie minionego wydarzenia. Metoda ta stosowana jest jako metoda rozwiązywania wszelkich problemów, dzięki założeniu, ze mają one swoje korzenie w przeszłości.

Jak wygląda sesja hipnozy regresyjnej?

Każdy proces jest indywidualny i nie da się go omówić w tym miejscu. Ponieważ hipnoza to praca na głębokich poziomach podświadomości, klient nie musi znać przyczyn problemu, do których cofamy się w trakcie procesu.. To zadanie dla umysłu podświadomego, który doskonale wie gdzie pokierować uwagę klienta. Chociaż nie da się zmienić tego, co już się wydarzyło, to hipnoza regresyjna może pomóc w rozwiązaniu problemów z przeszłości poprzez usunięcie wspomnień i wyciagnięcie wnisków i lekcji.

Masz pytania?
Informacje i rezerwacja terminów

Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na Twoje pytania
i pomóc Ci znaleźć odpowiednią ścieżkę

Skontaktuj się z nami

Wysyłając wiadomość akceptujesz politykę strony
© 2023 Projekt strony internetowej wykonany przez: az.pl